Alaprajzi kialakítás, 120 m2-en.
Az alaprajz kialakítása rendkívül fontos családiházak esetén, főleg ha korlátozott anyagi lehetőségünk van, ilyenkor 1-2 m2 megspórolása milliós költség csökkenéssel járhat. Az alaprajz létrehozásakor azon is sok pénzt spórolhatunk, ha nincsenek felesleges kanyarok, sarkok a falban, egy az épület tömegébe beugró terasz majdnem ugyanannyiba kerül mintha szoba lenne. Az alábbiakban egy gazdaságos kis családiház koncepció tervét mutatom be. Az épület téglalap alaprajzú, így nincs felesleges be vagy kiugró rész, gyorsabban lehet kivitelezni és kevesebb anyag is kell ehhez a formához, valamint benapozas szempontjából is kedvező és a terület-térfogat aránya is kedvező.
Nyugaton lett kialakítva a nappali, a hozzácsatlakozó konyha-étkezővel, összesen 34 m2-en.
A konyhához tartozik egy kis kamra is ami 2 m2. A szobák déli és keleti tájolásuak, 4 szoba lett kialakítva 9- 16 m2 közötti alapterülettel, összesen a 4 szoba 82 m2.
A szobák között 2 fürdőszoba van, melyek tartalmaznak wc-t is, a fürdők kis méretűek, összesen 13 m2 alapterülettel.
A szobák, a fürdőszobák és egy 4 m2-es mosókonyha külön folyosóról megközelíthető, ami biztosítja az intimitást.
A bejárat az északi oldalra került, a hozzá tartozó előszobával.
Az alaprajzi kialakítás nagy déli ablakokat tesz lehetővé, amik jól árnyékolhatók fix előtetővel, úgy hogy a nyári nap közvetlenül nem éri el az üvegfelületet, viszont a fűtesi szezonban a nap alacsony magassága miatt a napsugárzás éri az üvegezést ezzel szoláris nyereséget biztosít és csökkenti a fűtési költséget.